Na Ambasáde krásy

Text Peter Fritz | Foto Martin Havran

Na Ambasáde krásy

Pred nedávnom som v Bratislave navštívil zaujímavý kozmetický salón, ktorý nesie hrdý názov Ambasáda krásy. S jeho majiteľkou Sylviou Čiefovou sme sa pozhovárali o jej práci, cieľoch ambasády a plánoch do budúcnosti.


Každému projektu, ktorý sa snažíme zrealizovať a ukázať ho svetu, predchádza myšlienka. Preto je na mieste spýtať sa, čo vás priviedlo k rozhodnutiu otvoriť si kozmetický salón a pracovať so značkou Biologique Recherche?

→ Pre značku Biologique Recherche som sa nerozhodla priamo. Bola súčasťou ponuky, ktorá prišla od mojich bývalých spoločníkov. Ako muži nemali vzťah ku kozmetike a rozhodli sa, aby som sa tejto aktivite venovala. Poslali ma k českým kolegom do Teplíc, ktorí sa podobným aktivitám profesionálne venovali, aby som sa zoznámila s problematikou. Ak by nás zaujala, značke by sme venovali pozornosť a predstavili ju na Slovensku. Nakoniec sa to aj udialo a začali sme tieto aktivity rozvíjať. Takýmto spôsobom som dostala možnosť venovať sa naplno značke. Pripravovala som kalkulácie, hľadala nových odberateľov a zaškoľovala nových záujemcov. Keďže som vyštudovaná právnička a nemala som skúsenosti s prácou v oblasti kozmetiky, našla som si kolegyňu, ktorej úlohou bolo postarať sa o zákazníkov. Momentálne spolupracujem s kozmetickou školou v Bratislave, kde si vždy vyberiem najlepšiu študentku a následne ju zaškolím. Nemám záujem o dievčatá, ktoré už v tomto odbore pracujú a majú skúsenosti s inou značkou. Dôvod je jednoduchý – Biologique Recherche je známy špecifickými vlastnosťami. Kozmetika tejto značky mi učarovala najmä preto, že spoločnosť sa snaží každý rok priniesť na trh niečo nové, zameriava sa na rôzne problémy, ktorým iné značky nevenujú pozornosť. V čom spočívajú výhody tejto značky?

→ Musím sa priznať, že porovnávaniu s inými značkami sa vyhýbam, pretože sa naplno zameriavam jedine na Biologique Recherche, ktorú dokonale poznám. Jej výhodou a prednosťou je, že skutočne dokáže vyriešiť problémy. Ak si klientky nechajú poradiť a zbytočne nekombinujú rôzne značky, tak výsledky sú jedinečné. Ako príklad by som rada uviedla našu klientku, o ktorej sa môžete viac dozvedieť na našom blogu ambasadakrasy.eu. Jej pleť bola mimoriadne problematická a dokonca ani lekári si nevedeli dať s týmto problémom rady. Nám sa to podarilo za necelý rok, čomu slovenskí odborníci nechceli uveriť. To znamená, že okrem skrášľovacieho efektu tu máme vysoké liečebné účinky?

→ Áno, ale tieto účinky sa prejavia len vtedy, ak zákazníčky dodržiavajú postupy a naše rady. V podstate by nemali ľubovoľne používať aj produkty iných výrobcov. Uvedomujem si, že naše výrobky nie sú cenovo najvýhodnejšie, no je užitočné, keď sa klientky rozhodnú prejsť k našej značke. Odmenou je krásny a zdravý vzhľad. Dnes už viem zaregistrovať, kedy klientky zavádzajú a kedy našu značku používajú tak ako majú. Mojím snom bolo študovať medicínu, ale osud to zariadil inak. Sny prekazila ťažká autonehoda, ktorá najviac poznamenala moju tvár. Nemohla som používať žiadnu kozmetiku, ale potom som sa dostala k Biologique Recherche. Tam som si na vlastnej koži vyskúšala efekt výrobkov tejto značky, čo ma priviedlo k mojej súčasnej práci. To znamená, že všetky produkty ste osobne vyskúšali.

→ Áno, používam širokú škálu produktov. Bolo by predsa zvláštne, aby som o nich vedela len sporé informácie. Ak by som ich nepoužívala, nemohla by som ich predávať. Ceny Biologique Recherche nie sú ľudové, no na druhej strane každá vaša klientka si môže vychutnať skvelý individuálny prístup.

→ Všetky klientky, ktoré navštívia našu Ambasádu krásy, získavajú vysoko profesionálny a individuálny prístup. Vážim si, že aj napriek nadštandardným cenám sa nás rozhodnú navštíviť a zveriť sa do našej opatery. Okrem toho, že sú našimi klientkami, sú aj našou vizitkou. Keď sa nám podarí vyriešiť ich problém a pomôcť im, mám z toho možno oveľa väčšiu radosť než ony. Keď hovoríme o zaujímavých vlastnostiach tejto kozmetiky, mohli by ste prezradiť, aké problémy dokáže vyriešiť?

→ Najlepšie skúsenosti máme s liečbou akné, ak nezaznamenáme nejaké intolerancie. To znamená, že musíme špecifikovať všetky faktory, ktoré dokážu stav komplikovať, ako, napríklad, rôzne alergie. Takisto spomeniem naše masáže, ktoré sú skutočnými poctivými masážami. Žiadne hladkanie kože. Preto aj školenia, ktoré absolvujeme raz za rok, patria k mimoriadne náročným. Kolegyne musia ovládať kde sa aký sval nachádza, aby mali zákazníčky komfort bez zbytočných vedľajších faktorov. Aké sú aktuálne ciele značky?

→ V súčasnosti Biologique Recherche vytvoril akadémiu, kde sa sústreďujú všetky informácie a poznatky značky. Cieľom je prinášať informácie o značke, zjednotiť komunikáciu s verejnosťou a potenciálnymi záujemcami o spoluprácu. Okrem toho máme k dispozícii manuál, ktorý nám pomáha pri identifikovaní produktov, ktoré, napríklad, nemôžu používať onkologické pacientky, ktorých je v súčasnej dobe, nanešťastie, veľmi veľa. Keď začíname pracovať s novou klientkou, je veľmi dôležité spýtať sa jej či neexistuje podozrenie na ochorenie tohto typu, či patrí k fajčiarkam alebo neužíva nejaké lieky. Komunikácia je veľmi dôležitá a, samozrejme, je to o dôvere. Zákazníčky by sa mali zdôveriť aj s faktami, ktoré nie sú príjemné, no mali by sme o nich vedieť, ak chceme pomôcť a nekomplikovať situáciu. Aké sú vaše plány do budúcnosti?

→ Chcela by som, aby Ambasáda krásy patrila medzi najlepšie v Bratislave, pretože naša značka spĺňa všetky atribúty kvality, pričom je vysoko účinná. Tiež by som rada rozšírila aj ponuku celotelových masáží. V rámci salónu si želám len spokojné klientky, ktoré sa k nám budú s radosťou vracať a používať všetky produkty z našej ponuky. Na záver vždy rád položím otázku týkajúcu sa úspechu. Akoby ste ho charakterizovali?

→ Pre mňa je úspechom Ambasáda krásy. Vždy som chcela pracovať v podobnom prostredí. Samozrejme, že nás čaká ešte veľa práce, ale môžem povedať, že som na seba hrdá. PF „Tvárami Biologique Recherche sú moderátori spravodajstva TV JOJ – Lucia Wirthová a Bruno Ciberej. Trojicu uzatvára riaditeľka súťaže Miss Slovensko – Karolína Chomisteková.“

Viac o autorke

Peter Fritz

  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.